لوگو امداد باتری غلامی

مشخصات و ویژگی باتری های UPS

قیمت خرید فروش باتری ups یو پی اس صبا باطری

 نکاتی در مورد باتری های UPS 

 

کاربرد باتری ups :

نمایندگی فروش باطری ups صبا باطریباتری یو پی اس UPS دو کار مهم انجام می دهد. اول بعنوان پشتیبان برق برای سیستم ذخیره می کند. تا در زمان قطع برق به سیستم برق بدهد و دو سیستم را از نوسانات برقی محافظت می کند. اگر یکبار به دلیل نوسانات برق یکی از دستگاه های الکترونیکی شما آسیب دیده باشد به لزوم استفاده از یو پی اس پی می برید.

یو پی اس ها برای نگهداری انرژی الکتریکی از باتری استفاده می کنند. همانطور که میدانید برق باتری ها DC یا مستقیم است اما برق شهری AC یا متناوب است. بنابراین یکی از کارهایی که UPS ها انجام می دهند تبدیل برق مستقیم به متناوب است.

UPS های کوچک درون خود یک باتری دارند که در حالت عادی آن را شارژ می کنند. هنگام قطع برق یا افت ولتاژ زمانی که ولتاژ از یک مقدار کمتر شود UPS به طور اتوماتیک منبع تغذیه دستگاه مربوطه را از برق شهر به باتری موجود درون خود تغییر می دهد.

این کار بسیار سریع و در زمانی حدود یک یا 2 میلی ثانیه انجام می شود.  در نتیجه دستگاه های الکترونیکی متوجه قطع جریان الکتریکی نشده و به کار خود ادامه می دهند.

 

کاربرد UPS به صورت خلاصه :

همانطور که گفته شد این دستگاه برای حفاظت و پایداری هر ابزار الکترونیکی کاربرد دارد. اما در زیر به برخی از موارد که استفاده و نیازی بیشتری دارند اشاره شده است:

 

  •  تجهیزات کامپیوتری و ماشین های اداریباطری ups یو پی اس و کاربردهای آن
  •  سیستم های امنیتی و دوربین های مداربسته
  •  شبکه های کامپیوتری و سرورها
  •  تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و اتاق عمل
  •  سیستم های بانکی و فروشگاهی
  •  کامپیوترهای شخصی و سرورهای کامپیوتری
  •  سیستم نوبت دهی و اطلاع رسانی
  •  دستگاه های CNC
  •  باسکول و ابزارهای اندازه گیری

 

انواع یو پی اس :

UPS ها از نظر عملکرد به سه دسته تقسیم می شوند:

UPS Offline یو پی اس آفلاین
UPS Online یو پی اس آنلاین
UPS Line-interactive یو پی اس لاین اینتراکتیو

 

یو پی اس آفلاین یا آماده به کار offline ups :

یو پی اس های آفلاین یا آماده به کار، با زمان حفاظت 20 دقیقه که افزایش ظرفیت آنها معمولا امکان پذیر نیست. این نوع یو پی اس ها در حالت عادی از برق شهر استفاده می کنند. اما به محض قطع برق، یو پی اس وارد مدار شده و برق باطری را به برق مورد نیاز مصرف کننده ها تبدیل می کند. یو پی اس های آماده به کار، تنها کاربردهای پایه را ارایه می‌ دهد. مثل حفاظت از مصرف کننده در برابر ولتاژ های بسیار زیاد ناخواسته ورودی و شارژ باتری ها.

یو پی اس های آماده به کار با تغییر جهت عبور جریان در خط مسیر باتری، جریان دی سی را از حالت عادی شارژ به حالت تهیه ولتاژ AC مورد نیاز تغییر وضعیت می دهند. در یو پی اس آماده به کار آفلاین سیستم بار بطور مستقیم توسط برق ورودی پشتیبانی می شود.
اکثر یو پی اس های زیر 1 کیلو ولت آمپر از انواع خطهای تعاملی یا آماده به کار هستند. که معمولاً ارزان قیمت تر هستند. این نوع از یو پی اس ها تنها در زمان قطع برق و به عنوان منابع جایگزین فعال می شوند. به همین علت به آنها یو پی اس کشیک انفعالی نیز می گویند.

 

یو پی اس آنلاین یا برخط  Online ups :

این مدل یو پی اس نسخه کامل شده مدل آفلاین است که علاوه بر زمان قطع برق در زمان نوسان برق هم انرژی الکتریکی مورد نیاز مصرف کننده را از راه باتری ها تامین خواهد کرد.

 

interactive ups یو پی اس تعاملی :

 

یو پی اس لاین اینتراکتیو

اطلاعاتی در مورد کاربرد و عملکرد انواع باتری های یو پی اس خودریو پی اس های لاین اینتر اکتیو در شرایط عادی می توانند ولتاژ خروجی را به وسیله یک ترانسفورماتور تثبیت کنند. در شرایط طبیعی، تامین خروجی در این نوع یوپی اس ها پس از اصلاح ورودی (پاکسازی ورودی از انواع نویز و احیاناً تصحیح سطح ولتاژ ورودی) انجام می پذیرد. تنها در مواقعی چون بروز نقص فنی، سرریز بار یا افزایش دمای بیش از حد، یو پی اس به حالت بای پس خواهد رفت.

این نوع یو پی اس ها کیفیت و حساسیت بسیار بالایی دارند و برای دستگاههای بسیار حساس آزمایشگاهی، نظامی به کار میروند. بازده این یو پی اس ها نسبت به سایر انواع یو پی اس بصورت قابل ملاحظه ای کمتر است. دو مدل دیگر است و مصرف داخلی آنها بسته به انواع ان بین پنج تا ده برابر سایر مدل هاست.

این مدل یو پی اس ها علاوه بر مصرف برق قابل توجه یک مشکل دیگر نیز دارند. تولید حرارت داخلی چند برابری باعث کاهش عمر خازن های الکترولیت می شود. همچنین فن های دستگاه به دلیل کارکردن مداوم کمرشان کم می شود و معمولا این یو پی اس ها نسبت به مدل های دیگر از عمر کوتاه تری برخوردارند.

 

قابلیت های باطری ups :

– یکی از مهمترین قابلیت های UPS این است که اگر به هر دلیلی برق شهر قطع شود در این صورت دستگاه بدون وقفه وارد مدار شده و برق مصرفی را تامین می کند.

به گونه ای که دستگاه مورد نظر خاموش یا Reset نگردد. این دستگاه دارای فیلترهای الکتریکی و الکترونیکی می باشد. که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهر شده و مصرف کننده ها را در مقابل رعد و برق و ولتاژ بالا محافظت می نماید.

– این دستگاه دارای تثبیت کننده ولتاژ AVR می باشد. بصورتی که اگر مقدار ولتاژ ورودی تغییر نماید در خروجی دستگاه همیشه ولتاژ 220 ولت را خواهیم داشت.

 

خرید اینترنتی باتری یو پی اس UPS صبا :

جهت خرید آنلاین باطری یو پی اس UPS ساکن صبا بر روی دکمه زیر کلیک نمایید تا از قیمت و آمپرهای مختلفی که در این فروشگاه عرضه می شود، مطلع شوید.

 

خرید باطری ups یو پی اس صبا باتری

 

دیدگاه شما

رسانه های همکار
لوگو آپارات برای اشتراک ویدیو
فروشگاه اینترنتی بازار باتری
لوگو امداد باتری غلامی
استفاده از مطالب مجله امداد باتری غلامی برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام امداد باتری غلامی و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به فروشگاه آنلاین امداد باتری غلامی تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.