لوگو امداد باتری غلامی

علل روشن شدن چراغ ABS پراید پژو ۲۰۶، تیبا، سمند و جک

علت روشن شدن چراغ ABS

دلایل روشن ماندن چراغ ای بی اس پژو پراید تیبا سمند

 

در مقالات قبلی، با سیستم ترمز ABS آشنا شدیم. اگر مشکلی برای هر یک از اجرای این سیستم پیش آید، چراغ ABS روشن می شود و یا شاهد روشن خاموش شدن چراغ ABS پراید پژو، تیبا و سمند و … خواهیم بود و این سیستم خاموش می شود.

دلایل روشن شدن چراغ ABS

در واقع در اینصورت ترمز شما فعال خواهد بود اما قابلیت سیستم ABS را از دست می دهید. مشکلات زیر به عنوان دلایل روشن ماندن چراغ ای بی اس بیشتر شایع هستند:

 • کاهش سطح روغن ترمز
 • خطا در واحد کنترل ABS
 • مشکل در سنسور های مربوطه
 • ایراد در سیم کشی مربوطه
 • مشکل خرابی پمپ ترمز
 • نقص برق در سیستم ترمز

در صورتی که همراه این چراغ، چراغ ترمز دستی هم روشن بماند، یعنی سیستم ترمز دستی ماشین شما دچار مشکل اساسی شده است و رانندگی با آن ایمن نیست.

در این موارد هنگام روشن ماندن چراغ ABS پراید و . . .  باید از امداد خودروها جهت انتقال خودرو به تعمیرگاه کمک بگیرید.

 

رفع عیب ABS و خاموش نشدن چراغ ABS پژو ۴۰۵، ال ۹۰، جک J5

بسته به خودرو شما، معمولا علت اصلی روشن شدن چراغ ABS پژو ۲۰۶ و … در حافظه DTC خودرو ذخیره می شود.

برای شناسایی علت دقیق این مشکل، باید از دستگاه های دیاگ یا OBD2 scanner استفاده شود تا مشکل دقیق را بدانید. بنابراین باید هرچه سریعتر خودرو را به به تعمیرگاه های تخصصی برسانید تا مشکل دقیق شناسایی شود.

 

رفع عیب ABS و خاموش نشدن چراغ ABS انواع سمند

البته از آنجایی که کاهش سطح روغن ترمز نیز از عوامل زمینه ساز این مشکل است، برای رفع علت روشن شدن چراغ ABS سمند EF7 و.. باید سطح روغن را چک کنید. در صورت کاهش باید قبل از حرکت روغن ترمز اضافه کنید.

در زمان روشن بودن چراغ ABS فراموش نکنید که عملکرد این سیستم غیر فعال شده است. پس با احتیاط تا تعمیرگاه رانندگی کنید. همچنین قابل ذکر است که سایر سیستم ها مانند کنترل کشش، کنترل پایداری و.. هم به این سیستم وابسته هستند.

دیدگاه شما

3 دیدگاه

 1. امیرولیپور گفت:

  سلام من تیبا ۱دارم وقتی چراغ ای بی اس روشنه خوب ترمز میگیره وقتی خاموشه ترمز زیر پام مثل چرخ دنده میمانه وبد ترمز میگیره

  • admin گفت:

   سنسورهای سیستم abs اهنربای مغناطیس هستند. از آنجایی که خیلی ظریف و حساس می باشند، کوچکترین ضربه یا نم آب باعث خرابی آنها می شود. در آن صورت باید با دیاگ مشخص کنید دقیقاً سنسور کدام چرخ خراب شده و نیاز به تعویض دارد.

 2. محمد امین گفت:

  سلام منم مثل دوست قبلی همون مشکلوروتیبا1دارم لطفا یه راه حل جلومون بزارین

رسانه های همکار
لوگو آپارات برای اشتراک ویدیو
فروشگاه اینترنتی بازار باتری
لوگو امداد باتری غلامی
استفاده از مطالب مجله امداد باتری غلامی برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام امداد باتری غلامی و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به فروشگاه آنلاین امداد باتری غلامی تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.