لوگو امداد باتری غلامی

استارت زدن از طریق باطری ماشین کمکی

استارت زدن از طریق باطری ماشین کمکی و روش باتری به باتری کردن

چگونه می توان با استفاده از باطری کمکی ماشین استارت زد؟

 

در هوای سرد، یک کابل تقویت کننده مناسب با کیفیت خوب با شماره سیم 4 تا6 لازم است تا جریان کافی را به منظور روشن کردن موتور اتومبیل از کار افتاده، فراهم کند. هرچه شماره سیم کوچکتر باشد، یعنی قطر سیم بزرگتر باشد، بهتر است. در اینجا به مراحل باتری به باتری کردن اشاره می کنیم.

موتور برخی اتومبیل ها در مدت استارت باتری به باتری باید روشن باشند. به هر صورت استارت زدن اتومبیل خراب توسط یک موتور اتومبیل سالم با موتور می تواند از بوجود آمدن دو خودروی خراب جلوگیری کند. اجازه ندهید گیره های کابل کمکی اتصال (booster cable) با یک دیگر تماس پیدا کنند و یا گیره مثبت با بدنه خودرو یا بدنه موتور تماس یابد.

 

نکات مهم هنگام استفاده از باتری کمکی

اگر دمای هوا، کمتر از دمای منجمد شدن است، بررسی کنید که الکترولیت در باتری معیوب منجمد نشده باشد. اگر الکترولیت منجمد شده، اجازه دهید پیش از کار کردن یخ آن ذوب شود. یک باتری دشارژ شده که ولتاژ آن به اندازه 12 ولت یا کمتر یا دانسیته آن 1.14 یا کمتر است، تقریباً در دمای ℃15 یخ خواهد زد.

بدون لمس اتومبیل، همه مصرف کننده های غیر لازم و چراغهای هر دو ماشین را خاموش کنید. مطمئن شوید که تهویه کافی وجود دارد و از عینک ایمنی استفاده کنید.

ماشینی که باتری سالم دارد را روشن کنید. اجازه دهید که حداقل برای2 تا 3 دقیقه با سرعت زیاد در حالت خلاص (idle) کار کند تا قبل از شروع کار، باتری را شارژ کند.

 

نحوه اتصال کابل ها برای باتری به باتری کردن

گیره کابل کمکی مثبت (معمولاً قرمز) را به ترمینال مثبت روی باتری خراب وصل کنید. گیره انتهای دیگر کابل کمکی آموزش روش باتری به باتری کردنمثبت را به ترمینال مثبت باتری سالم اتصال دهید.

گیره کابل کمکی منفی (معمولاً سیاه) را به ترمینال منفی بر روی باتری سالم وصل کنید. سر دیگر گیره کابل متصل کننده منفی را به مکانی تمیز و بدون رنگ بر روی بدنه موتور یا بدنه اتومبیل که باتری آن از کار افتاده و دور از باتری اتصال دهید.

اجازه دهید اتومبیل سالم با دور موتور بالا برای 5 دقیقه یا بیشتر جهت فرصت دادن به باتری معیوب برای شارژ شدن باتری و گرم شدن الکترولیت آن، در حالت خلاص (idle) کار کند.

اتومبیل از کار افتاده را روشن کنید و اجازه دهید که با دور موتور بالا در حالت خلاص (idle) کار کند. اگر اتومبیل بار اول استارت نخورد، اتصالات را مجدداً چک کنید. چند دقیقه صبر کنید و مجدداً سعی کنید.

کابل های کمکی را به صورت عکس آن چه در بالا گفته شده قطع نمائید. ابتدا گیره منفی را از بر روی بدنه ماشین یا بدنه موتور اتومبیلی که قبلاً کار نمی کرد به منظور کم کردن احتمال انفجار جدا کنید.

جهت پی بردن به علت دشارژ عمیق و آسیب های احتمالی باتری، در نخستین فرصتی که بدست آوردید باتری از کار افتاده را کاملاً شارژ و تست کنید.

 

021-55363510

 

021-55363511

 

 

دیدگاه شما

رسانه های همکار
لوگو آپارات برای اشتراک ویدیو
فروشگاه اینترنتی بازار باتری
لوگو امداد باتری غلامی
استفاده از مطالب مجله امداد باتری غلامی برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام امداد باتری غلامی و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به فروشگاه آنلاین امداد باتری غلامی تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.