لوگو امداد باتری غلامی

آسیب استفاده از شارژر فندکی برای باطری خودرو

نکاتی در مورد استفاده از شارژر فندکی باتری ماشین

استفاده از شارژر فندکی باتری ماشین

 

اینکه آیا شارژ کردن گوشی با یک شارژر فندکی می تواند به باتری گوشی و یا ماشین آسیب برساند یا نه موضوعی است که این روز ها ذهن خیلی از کاربران این شارژر را به خود مشغول کرده است.

اگر شما هم در استفاده از این شارژر نگران باتری گوشی و یا باتری ماشین خود هستید. با مقاله زیر با ما همراه باشید تا استفاده از شارژر فندکی باتری ماشین را بشناسید.

ابتدا تاثیر شارژر فندکی را روی باتری اتومبیل بررسی می کنیم. در نهایت نکاتی را در استفاده از آن برای باتری گوشی می گوییم.

شارژر های یو اس بی که روی جا فندکی قرار می گیرند این روز ها رواج زیادی پیدا کرده است. در خیلی از خودرو ها، این درگاه ۱۲ ولتی، انتقال برق را هیچ وقت متوقف نمی کند.

این یعنی حتی زمانی که خودرو خاموش است هم باتری آن در حال تخلیه شدن است. اما باتری تا چه حد خالی می شود؟

 

فروشگاه امداد باتری غلامی

 

فروشگاه امداد باتری غلامی با استفاده از یک انبر سوسماری و مولتی متر، میزان توان مصرفی شارژر یو اس بی را در حالت آماده به کار اندازه گرفته است.

از این طریق تاثیر آن را روی باتری ماشین مورد بررسی قرار داده است. آیا جریان ۱۴٫۲ میلی آمپری دائمی مصرفی این شارژر ها آن قدر هست که رانندگان را نگران تخلیه باتری خودروی خود کند؟ احتمالا خیر.

یک باتری معمولی خودرو حدود ۴۰ آمپر بر ساعت ظرفیت دارد. در نرخ ۱۴٫۲ میلی آمپر، حدود ۲۸۱۷ ساعت یا ۱۱۷ روز طول می کشد تا باتری خودرو به صورت کامل تخلیه شود.

نکاتی در مورد استفاده از شارژر فندکی باتری ماشین

اگر به فرض هر روز از ماشین خود هم استفاده کنید، این مساله اصلا نگران کننده نیست.

اگر بخواهید دو هفته ماشین تان را در پارکینگ پارک کنید هم نیاز نیست مواظب باتری باشید.

اما در صورتی که بخواهید زمان بیشتری را رانندگی کنید دیگر این ۱۴٫۲ میلی آمپر مشکل ساز می شود.

البته خود خودرو هم جریانی برای تامین توان مورد نیاز دزدگیر و دیگر سیستم ها در حالت آماده به کار مصرف می کند. بنابراین شارژر یو اس بی در مقایسه با آنها چیز خاصی نیست.

برای یک راننده معمولی، به نظر می رسد که جریان آماده به کار مورد نیاز برای شارژر یو اس بی آنقدر نیست که نیاز باشد حتما هر روز آن را از جایش بیرون بیاورد و روز بعد سرجایش برگرداند.

در رابطه با اینکه آیا استفاده از از شارژر فندکی می تواند به باتری گوشی آسیب بزند یا نه مطالعه دقیقی هنوز صورت نگرفته است.

اما دو نکته ای که بهتر است در رابطه با استفاده از شارژر فندکی مورد توجه قرار دهید این است که :

  • حتما حواستان باشد زمانی که ماشین را استارت می زنید گوشی خود را از شارژر فندکی جدا کنید. چون نوسان برق می تواند به شارژر فندکی یا به گوشی شما آسیب وارد کند. البته احتمال وقوع این اتفاق خیلی کم است اما بهتر است این کار را انجام دهید.
  • نکته دیگر اینکه هر چند تا به حال گزارشی مبنی بر آسیب جدی گوشی از شارژر فندکی به گوش نرسیده است. شارژ کردن گوشی با شارژری غیر از شارژر اصلی خودش کار معقولی نیست.
  • بنابراین فقط زمانی که مجبور هستید  و به بن بست رسیدید از شارژر فندکی استفاده کنید. چون شارژر اصلی شما مخصوص گوشی شما طراحی شده. اما شارژر فندکی هر چند که استاندارد باشد برای همه گوشی ها تعبیه شده است.

 

 

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  1. دانلود کتاب آیین نامه رانندگی گفت:

    ممنون عالی بود

رسانه های همکار
لوگو آپارات برای اشتراک ویدیو
فروشگاه اینترنتی بازار باتری
لوگو امداد باتری غلامی
استفاده از مطالب مجله امداد باتری غلامی برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام امداد باتری غلامی و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به فروشگاه آنلاین امداد باتری غلامی تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.