بوی بد داخل خودرو
دلایل بوی بد داخل خودرو
سپتامبر 8, 2019
انواع بو در خودرو
انواع بو در ماشین و روش‌های رفع آنها
سپتامبر 12, 2019
Show all
دلایل ایجاد بوی بد در اگزوز ماشین

دلایل ایجاد بوی بد در اگزوز ماشین

آشنایی با علت بوی بد اگزوز ماشین

 

چرا اگزوز خودرو بوی بد می دهد در اغلب موارد هنگامی که شما بوی بد اگزوز را استشمام می کنید، یک مسئله اساسی وجود دارد که باید مورد رسیدگی قرار گیرد. مونوکسید کربن و سایر گازهای خطرناک موجود در اگزوز خودرو شما می تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند. بنابراین بهتر است قبل از اینکه مشکل اساسی برایتان بوجود بیاورد علت بوی بد اگزوز ماشین را تشخیص داده و آن را تعمیر کنید.

 

خرابی مبدل کاتالیست

مبدل کاتالیزوری برای یک وسیله نقلیه ضروری است. این وسیله مهم برای اکسیداسیون و کاهش گازهای مضر کار می کند. اگر مشکلی برایش وجود داشته باشد، ممکن است بوی بد اگزوز را به همراه داشته باشد و همچنین گوگرد زیادی را در فضا پخش کند. بهترین راهکار تعویض این مبدل می باشد.

 

مشکل کولر یا بخاری

یکی دیگر از عوامل بوی بد اگزوز خرابی کولر و ترکیب ضد یخ به همراه روغن داخل موتور خودرو می باشد. همچنین خرابی بخاری خودرو نیز می تواند بوی نامطبوعی را ایجاد کند.

 

خرابی عایق پلاستیکی درب خودرو

گاهی اوقات دلیل بوی بد اگزوز خرابی عایق های پلاستیکی درب خودرو می باشد. البته این مورد بیشتر برای خودروهای فرسوده و قدیمی رخ می دهد.

 

اشکال در سنسور اکسیژن دلایل بوی بد اگزوز ماشین

سنسور اکسیژن میزان گازهای خروجی را اندازه گیری می کند و به نوبه خود مقدار سوخت ورودی موتور را تنظیم می کند. اگر سنسور اکسیژن خراب باشد باعث می شود مقدار نادرستی از سوخت به موتور انتقال داده شود. این موضوع باعث بوجود آمدن گازهای بسیار بد بو می شود.

 

خرابی انژکتور

یکی دیگر از دلایل بوی بد اگزوز خرابی انژکتور می باشد. ممکن است مشکل انسداد یا دیگر مسائل مربوط به انژکتور سوخت باشد که باعث می شود به موتور گاز اضافی تحمیل شود. این مشکل به راحتی و با تنظیم موتور خودرو حل می شود. هنگامی که دود اگزوز غیر عادی و یا اینکه بوی بد اگزوز را استشمام می کنید، این موضوع می تواند خطر بالقوه برای سلامتی شما محسوب شود. این گازها می تواند بسیار مضر باشد، بنابراین اگر بوی عجیب و غریب یا شدید حس کردید، باید وسیله نقلیه خود را در اسرع وقت تعمیر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *