چگونگی تست باتری های EV یا باطری های الکتریکی
آزمایش باتری های EV
می 20, 2016
کنترل باتری ماشین بوسیله ولت متر
بازدید باتری ماشین بوسیله ولت متر
می 30, 2016
Show all
تست باتری خودرو با هیدرومتر چک کردن باطری ماشین با هیدرومتر

تست باتری خودرو با هیدرومتر چک کردن باطری ماشین با هیدرومتر

بررسی و بازدید باتری خودرو بوسیله هیدرومتر

 

چگالی ویژه (وزن مخصوص) الکترولیت را در هر خانه باتری خودرو اندازه گیری کنید. چنانچه تفاوت و اختلاف بین بالاترین و پایین ترین درجه خوانده شده خانه های باطری در هر باتری بیشتر باشد آن باطری احتمالاً دارای یک خانه (سلول ) خراب است.

 

آزمایش بر روی باطری های دشارژ شده

آموزیش تست باتری ماشین بوسیله هیدرومتراین آزمایش را بر روی باطری هایی که کاملا دشارژ شده اند، انجام ندهید. اگر باطری ماشین تا حدودی دشارژ شده باشد، این آزمایش نتیجه موثرتری در برخواهد داشت. (این آزمایش ترجیحاً در مورد باطری هایی که نزدیک به یک چهارم آن دشارژ شده اند، نتیجه موثرتری دارد.)

در مورد آزمایش و تست باطری های ویژه خودروهای ورزش گلف، بهتر است پس از آنکه خودروهای مزبور به اندازه فاصله بین 9 سوراخ موجود در زمین گلف را طی کنند.

 

افزودن آب زیاد به خانه های باطری

چنانچه بر اثر بی دقتی، چندین بار به خانه های باتری آب اضافه شود، چگالی دچار افت و کاهش تدریجی خواهد شد. این مطلب که باعث بازدید باتری خودرو بوسیله هیدرومتر می شود بدون وجود یک مشکل مکانیکی داخلی، 0/050 درجه کاهش افت چگالی ویژه به وجود آید.

 

نکته مهم ایمنی

قبل از انجام هر کاری درمورد باتری، باید از چشم هایتان محافظت کنید و هرگونه شعله ای را از باتری دور نگه دارید. این موارد شامل سیگار و سایر محصولات دارای شعله است. باتری ها گاز هیدروژن تولید می کنند که بسیار قابل اشتعال است. همچنین باتری ها حاوی اسید سولفوریک هستند، بنابراین بهتر است هنگام کار با باتری از دستکش های لاتکس استفاده کنید، که دست هایتان را از سوختن در مقابل اسید باتری محافظت می کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *