نکاتی در مورد عمر باتری ماشین

پیشگیری از خطر انفجار باتری خودرو
آذر ۲۴, ۱۳۹۳
اجزای تشکیل دهنده باتری سیلد ساکن صبا
آذر ۲۷, ۱۳۹۳

طول عمر باتری خودرو را چگونه افزایش دهیم

 

 

 

طول عمر باتری بستگی مستقیم با میزان دشارژ باتری درطی زمان کارکرد آن و نیز ارتباط مستقیم با درجه حرارت باتری دارد. زمان طول عمر باتری در درجه حرارت پایین (10 تا 20 درجه سانتیگراد) بسیار بیشتر از این زمان در درجه حرارت های بالاتر می باشد.

بهترین راه جهت افزایش طول عمر باتری مراقبت مستمر از باتری و موتور می باشد. در آب و هوای سرد برای افزایش عمر باتری، باتری را کاملاً شارژ و موتور را گرم نگاه دارید. در آب و هوای گرم و در طول تابستان، باید سطح الکترولیت را مرتباً بررسی کرد و آب باتری را به سطح لازم برساند. این مطلب ناشی از دمای زیاد زیر کاپوت است. استفاده از محافظ گرما در باتری ها رایج تر شده و تولید کنندگان خودرو توسط آن، باتری را از دمای بالای زیر کاپوت محافظت می کنند. برخی تولید کنندگان باتری نوعی باتری مخصوص مناطق گرمسیر تولید کرده اند که مقدار الکترولیت در باتری را افزایش داده اند تا خنک سازی بهتر انجام شود و یا از فرمولاسیون خاصی برای صفحه استفاده کرده اند.
آب کاهش یافته را اضافه کنید. هرگز اسید یا آب آلوده اضافه نکنید و بیش از اندازه آن را از آب پر نکنید.

امداد باتری ایران، مرکز، فروش انواع باتری خودرو از جمله باتری ولتا، باطری اتمیک و نیز باتری اوربیتال وان ، توصیه می کند قبل از روشن کردن اتومبیل، کلیه تجهیزات جانبی برقی و چراغ های خودرو را خاموش کنید به دلیل این که باعث کاهش بار باتری در هنگام استارت و خصوصاً در هوای سرد می شود.
روشن گذاشتن کلیه چراغ ها یا تجهیزات جانبی برقی دیگر خودرو و دشارژ کامل باتری خصوصاً در باتری بدون مراقبت و نگهداری، سبب خراب شدن باتری اتومبیل می شود. بعد از شارژ کامل باتری برای تعیین خسارات وارده احتمالی باتری را تست کنید. بار پارزیتیک را به کمتر از 120 میلی آمپر کاهش دهید.
باتری های با شارژ کامل را در مکان های سرد قرار دهید و مرتباً هنگامی که مقدار شارژ آنها به کمتر از 80 درصد شارژ کامل می رسد یا بعد از شش ماه (هر کدام زودتر اتفاق افتد) آن ها را شارژ کنید.
در آب و هوای سرد، افزایش قطر کابل باتری (نمره سیم کوچکتر) به افزایش توان در دسترس باتری برای موتورهای استارتر کمک می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *