جلوگیری از انفجار و ترکیدگی باتری ماشین
پیشگیری از خطر انفجار باتری خودرو
دسامبر 15, 2014
ویژگی های باتری آرمو صبا باطریو قمیت آن
اجزای تشكيل دهنده باتری سيلد ساکن صبا
دسامبر 18, 2014
Show all
افزایش عمر باتری ماشین

افزایش عمر باتری ماشین

افزایش طول عمر باتری خودرو

 

افزایش طول عمر باتری خودرو بستگي مستقيم با ميزان دشارژ باتری درطي زمان كاركرد آن و نیز ارتباط مستقيم با درجه حرارت باتري دارد. زمان طول عمر باتري در درجه حرارت پايين (10 تا 20 درجه سانتيگراد) بسيار بيشتر از اين زمان در درجه حرارت های بالاتر می باشد.

بهترین روش جهت طول عمر باطری ماشین

 

بهترين راه جهت افزايش طول عمر باتري مراقبت مستمر از باتری و موتور می باشد. در آب و هواي سرد براي افزايش عمر باتری، باتری را كاملاً شارژ و موتور را گرم نگاه داريد.

در آب و هوای گرم و در طول تابستان، بايد سطح الكتروليت را مرتباً بررسي كرد. و آب باتري را به سطح لازم برساند. اين مطلب ناشی از دماي زیاد زیر کاپوت است. استفاده از محافظ گرما باتری را از دماي بالای زیر کاپوت محافظت می كنند.

نکاتی در مورد افزایش طول عمر باتری ماشین:

 

برخي توليد كنندگان باتری نوعي باتری مخصوص مناطق گرمسیر تولید کرده اند. که مقدار الکترولیت در باتری را افزایش داده اند تا خنک سازی بهتر انجام شود. هرگز اسيد يا آب آلوده اضافه نكنيد و بيش از اندازه آن را از آب پر نكنيد.

 

افزایش طول عمر باتری خودروامداد باتری ایران، مرکز، فروش انواع باتری خودرو از جمله باتری ولتا، باطری اتمیک و نیز باتری اوربیتال وان ، توصیه می کند قبل از روشن كردن اتومبيل، كليه تجهیزات جانبی برقي و چراغ های خودرو را خاموش كنيد.

به دليل اين كه باعث كاهش بار باتري در هنگام استارت و خصوصاً در هواي سرد می شود.

روش های مراقبت از باتری ماشین

 

روشن گذاشتن كليه چراغ ها يا تجهیزات جانبی برقی ديگر خودرو و دشارژ كامل باتری خصوصاً در باتري بدون مراقبت و نگهداری، سبب خراب شدن باتری اتومبيل می شود. بعد از شارژ كامل باتری براي تعيين خسارات وارده احتمالي باتري را تست كنيد. بار پارزيتيك را به كمتر از 120 ميلي آمپر كاهش دهيد.
باتری های با شارژ كامل را در مكان های سرد قرار دهيد. مرتباً هنگامی كه مقدار شارژ آنها به كمتر از 80 درصد شارژ كامل می رسد يا بعد از شش ماه آن ها را شارژ كنيد.
در آب و هوای سرد، افزايش قطر كابل باتری (نمره سیم کوچکتر) به افزايش توان در دسترس باتری برای موتورهای استارتر کمک مي کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *