علت روشن شدن چراغ ABS
علل روشن شدن چراغ ABS پراید پژو ۲۰۶، تیبا، سمند و جک
نوامبر 20, 2019
چراغ های هشدار دهنده پشت آمپر خودرو
راهنمای چراغ های هشدار پشت آمپر خودرو
نوامبر 25, 2019
Show all
برطرف کردن مشکل روشن شدن چراغ ABS

برطرف کردن مشکل روشن شدن چراغ ABS

رفع مشکل روشن شدن چراغ ABS

 

در این مقاله تعدادی از راه حل هایی که می توانید به هنگام روشن شدن چراغ ABS انجام دهید ذکر شده است. این راهکارها صرفا یک روش موقت بوده و اگر دوباره این چراغ هشدار نمایش داده شد، بهتر است خودرو را به دست یک متخصص بسپارید تا مشکل آن را ریشه یابی کرده و رفع مشکل روشن شدن چراغ ABS را انجام دهد.

اگر تاکنون خودرو شما مشکل روشن شدن چراغ ABS را نداشته است، پس از این که متوجه روشن شدن آن شدید، رفع مشکل روشن شدن چراغ ABS بهتر است خودرو را متوقف کرده و سپس آن را خاموش کنید. پس از چند ثانیه دوباره خودرو را روشن نمایید تا سیستم ECU دوباره تمام سنسورها را چک و بررسی نماید.

 

بررسی فیوز مربوط به سیستم هشدار ترمز یا ABS

فیوز مربوط به سیستم ABS خودرو را از محل خود درآورده و مطمئن شوید که دچار سوختگی و آسیب دیدگی نشده است.
اگر فیوز سیستم ABS سوخته است، قبل از تعویض آن و استفاده مجدد از خودرو، مطمئن شوید که دلیل خاصی باعث سوختن آن نشده است و مشکل را ریشه یابی کنید.

 

بررسی سطح روغن ترمز

سطح روغن ترمز را چک کنید. برای این منظور درب محفظه موتور را باز کرده و مخزن روغن ترمز خودرو را چک نمایید و اگر سطح روغن ترمز از میزان استاندارد پایین تر است، کمبود آن را با ریختن دوباره روغن ترمز جبران نمایید.
در اسرع وقت به یک تعمیرگاه مراجعه کرده و خودروی خود را دیاگ بزنید. با این کار می توانید سنسور چرخی که اعلام هشدار نموده است را بیابید.
در صورتی که دسترسی به دیاگ ندارید، چرخ ها را باز کرده و یکی یکی محل اتصالات سنسورها و خود سنسورها را چک نمایید. اگر سنسورها کثیف شده اند با دقت و به آرامی آن ها را تمیز نمایید.
اگر سایز چرخ های خودرو را به تازگی تغییر داده اید، بهتر است از طریق اتصال ODB، سایز جدید چرخ ها را به کامپیوتر و سیستم ABS تعریف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *