بررسي وضعيت بازيافت باطري ماشين در جهان
چگونگی بازیافت باتری های ضایعاتی خودرو
جولای 6, 2019
نمایندگی فروش باطری های یو پی اس ups صبا باتری
یو پی اس منبع تغذیه و انواع آن
جولای 13, 2019
Show all
چگونگی خراب شدن سر باتری توسط سولفاته

چگونگی خراب شدن سر باتری توسط سولفاته

 دلایل سولفاته شدن سر باتری خودرو

 

یکی از مشکلات رایج باتری ها سولفاته شدن سرباتری می باشد. از آن جایی که باتری نقش مهمی در کارکرد خودرو ایفا می کند، بسیار اهمیت دارد که از سولفاته شدن باتری خودرو جلوگیری کنیم.

همان گونه که می دانید، یکی از عوامل موثر در خرابی زود هنگام باتری خودرو سولفاته شدن سر باتری ها می باشد. سولفاته شدن می تواند تا 50 درصد در کاهش عمر باتری ماشین موثر باشد.
در واقع سولفاته شدن یک نوع واکنش مابین بخار و آب می باشد. در این صورت است که عملیات برق رسانی به قسمت های مختلف خودرو با اختلال مواجه می شود. در این صورت است که باتری کم کم ضعیف شده و در نهایت می میرد.

 

سولفاته شدن سرباطری خودرو

تا پایان این مقاله با ما باشید تا راه های جلوگیری از سولفاته شدن باتری را به شما سروران گرامی آموزش دهیم. بسیار حایز اهمیت است که سولفاته های موجود در سرباتری ماشین از بین بروند. پس باید از راههای مناسب و کارآمد برای این کار استفاده کرد.

 

چگونه از سولفاته شدن باتری ماشین جلوگیری کنیم؟

سولفاته شدن سر باتری ماشینیکی از راه های خوب برای از بین بردن سولفاته ها، شستشوی سرباتری است. با استفاده از محلول جوش شیرین و آب می توان سولفاته های موجود بر روی سر باطری را از بین برد. به این صورت که حدود یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کرده و با استفاده از یک برس کوچک یا مسواک به درد نخور سرباتری را شستشو دهید. بعد از اتمام کار نیز محل مورد نظر را کاملا خشک کنید.

یکی دیگر از راه های جلوگیری از سولفاته شدن سرباتری ماشین این است که پایه قطب ها (محل تماس قطب با درپوش) را با استفاده از گریس کاملا چرب کنید. بعد از این که محل مورد نظر را با لایه ای از گریس پوشاندید، کمی مایع ظرفشویی روی آن بریزید. این کار نیز موجب می شود تا سرباتری سولفاته نزند.

یک راه ساده نیز وجود دارد. استفاده از سرپوش های لاستیکی موجود در بازار می تواند گزینه خوبی باشد. این سرپوش ها یک نوع پوشش برای سرباتری محسوب می شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *