مدت زمان شارژ انواع باتری ها
مدت زمان شارژ انواع باطری ها
سپتامبر 2, 2018
مقایسه باتری ماشین با باطری تراکتور
بررسی تفاوت های باتری ماشین و تراکتور
سپتامبر 12, 2018
Show all
باتری قایق

باتری قایق

باتری چرخه عمیق یا Deep Cycle

 

 

باتری های با سیکل زیاد (یا چرخه عمیق) نوعی باتری لید اسیدی هستند که شبیه باتری هایی که در ماشین معمولی استفاده می شوند؛ است. اما این نوع باتری ها طوری طراحی شده اند تا نسبت به باتری ماشین شارژ پایدارتری فراهم کنند. این باتری ها در خانه های متحرک، قایق ها، ماشین مخصوص بازی گلف و سایر خودروهای تفریحی استفاده می شوند.

 

باتری چرخه عمیق

 

باتری هایی با سیکل زیاد صفحات ضخیم تری دارند و بر خلاف باتری های استارتر که صفحاتشان از اسفنج سربی ساخته شده صفحات این باتری ها از سرب جامد ساخته شده است.
به طور معمول باتری سیکل زیاد می تواند با از دست دادن 80 درصد انرژیش مجددا شارژ شود بدون این که با مرور زمان قدرتش را از دست بدهد.

 

 

عملکرد

باتری های دارای سیکل طولانی برای تامین برق ماشین های گلف، خودروهای حفاری کوچک و سایر وسایلی که صرفا با نیروی باتری حرکت می کنند استفاده می شوند. همچنین این باتری ها می توانند برق بسیاری از دستگاه های برقی داخل اتومبیل های کاروان را تامین کنند.

 

 

مزایای باتری های با سیکل زیاد یا چرخه عمیق

باتری چرخه عمیق را می توان برای استارت زدن ماشین استفاده کرد. این باتری ها برای ماشین هایی که دستگاه های برقی زیادی دارند مناسب هستند.

 

 

تصورات غلط

گاهی به باتری های شناور دریایی هم باتری چرخه عمیق گفته می شود اما فقط بعضی از این باتری ها سیکل طولانی دارند. بیشتر این باتری ها از نوع هایبرید هستند و در آن ها نسبت به باتری های استارتر از صفحات اسفنج سربی درشت تر و سنگین تر استفاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *