آموزش نصب کردن باطری در ماشین های نئون

چک کردن ولتاژ باتری ماشین
چگونگی تست باتری خودرو با تستر بار
بهمن ۷, ۱۳۹۶
لوازم جانبی مورد نیاز پس از نصب و یا تعویض باتری ماشین
ملزوماتی که می‌توان شرایط باتری ماشین را کنترل کرد
بهمن ۱۹, ۱۳۹۶
نصب باتری در اتومبیل های نئون

نصب باتری در اتومبیل های نئون

آموزش نحوه ی نصب کردن باطری اتومبیل های نئون

 

 

همانطور که می دانید، باطری ماشین با نگهداری صحیح و مناسب بین 3 تا 7 سال عمر می کند. هنگامی که باتری وارد این محدوده سنی می شود؛ سطح الکترولیت شروع به کاهش می کند، مجموعه های پوسیدگی و پلیت های داخلی باتری شروع به پیچش می کنند. همه اینها به یک باتری منتهی می شود که دیگر شارژی را نگه نمی دارد. اگر دوج نئون شما به چنین باتری مجهز باشد، باید یک دستگاه جدید نصب کنید. با این وجود، نگران نباشید، زیرا نصب آن کار ساده ای است و تنها به ابزارهای اولیه و حدود 30 دقیقه زمان نیاز دارد.

تمام سوئیچ های دوج نئون را خاموش کرده و کاپوت را باز نمایید، سپس باتری را در محفظه موتور قرار دهید. باتری در سمت راننده و در نزدیکی جلو در اکثر نئون ها قرار دارد. با این حال، در مدل های جدیدتر نئون، باتری بیشتر در پشت شیشه جلو پنجره می باشد.

چگونگی نصب باطری در ماشین های نئون

چگونگی نصب باطری در ماشین های نئون

هر گونه محافظ پلاستیکی که بر روی باتری ماشین قرار دارد را بردارید. باز هم، این به سال مدل نئون شما بستگی دارد. نئون های قدیمی تر محافظ نخواهند داشت، در حالی که برخی از مدل های جدید، محافظ پلاستیکی بیشتری دارند. با این حال، دوج نئون ها بیشتر از دیگر مدل ها دارای یک پوشش پلاستیکی کوچک و قرمز روی ترمینال باتری مثبت است. این پوشش را حذف کنید.

از همان سوکت برای باز نمودن  خنک کردن ترمینال منفی باتری استفاده کنید. شما لازم نیست به طور کامل مهره را بردارید. آن را فقط به اندازه کافی ببندید تا بتوانید منفذ منفی را از پست بکشید. بعد از اینکه کلاه را از پست برداشتید، کابل از مسیر خارج می شود. از یک سوکت برای خم کردن مهره در گیره مثبت استفاده کنید.

بعد از اینکه کلاه را از پست برداشتید، کابل از مسیر خارج می شود. به پشت باتری در پایه نگاه کنید. با این حال، مکان های دقیق ممکن است بسته به سال وسیله نقلیه شما متفاوت باشند، اما در بیشتر نئون ها، یک گیره در پایین، پشت باتری وجود دارد. پیچ را با نگه داشتن گیره در جای خود ببندید.  دستکش لاستیکی پوشیده و باتری را از محفظه خود خارج کنید.

سپس ترمینال های کابل باتری را با استفاده از پاک کردن ابزار پست تمیز کنید. اگر این ابزار را ندارید، از قلم مو کوچک استفاده کنید. باتری جدید خود را داخل محفظه قرار دهید و مطمئن شوید که در موقعیتش و در کنار پست مثبت نزدیکترین کابل مثبت قرار گرفته است. گیره را در پشت باتری بکشید و کابل مثبت را وصل کنید، گیره را محکم نمایید. سپس کابل منفی را ببندید، اطمینان حاصل کنید که آن نیز سفت شده باشد. کاپوت را ببندید و نئون خود را روشن کنید.

 

منبع : وب سایت الــو باطری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *